Videoproduktion und Multimedia Freyburg

Videoproduktion und Multimedia Freyburg krijues imazhi video gazetare Video Produksioni i Koncertit


Mirë se vini Shërbimet Çmimet Projektet e mëparshme Personi kontaktues

Videoproduktion und Multimedia Freyburg - cilësia e lartë dhe çmimi më i mirë - incizim profesional i koncerteve, eventeve, diskutimeve, shfaqjeve teatrore...
... për t'i publikuar ato në TV, ueb, në BluRay, DVD.Qëllime të larta, por vetëm një buxhet i vogël - një sfidë e madhe?

Këto dy gjëra zakonisht janë të papajtueshme. Videoproduktion und Multimedia Freyburg është përjashtim nga rregulli. Ne përdorim kamerat e gjeneratës së fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç që janë moderne. Cilësia optimale e imazhit arrihet edhe në kushte të vështira ndriçimi. Pjerrësia e programueshme e motorit lejon që kamerat të përdoren nga distanca, gjë që minimizon kërkesat e personelit dhe redukton kostot.


Gama jonë e shërbimeve

Regjistrim paralel i videos me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

Videoproduktion und Multimedia Freyburg është një nga kompanitë e pakta që ofron prodhim video me shumë kamera. Përdoren kamera profesionale të të njëjtit lloj. Në thelb, regjistrohet të paktën 4K/UHD. Redaktimi i videos bëhet duke përdorur softuer profesional në kompjuterë me performancë të lartë. Videoproduktion und Multimedia Freyburg tashmë ofron mundësinë për të prodhuar video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve ...

Në video incizimin e shfaqjeve teatrore, koncerteve, leximeve etj., sigurisht që përdoren disa kamera. Vetëm përmes prodhimit të videove me shumë kamera është e mundur të regjistrohen shumë zona të ngjarjes njëkohësisht në imazh dhe zë. Përdoren kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen nga një pikë qendrore në lidhje me zmadhimin, mprehtësinë dhe shtrirjen. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të operohen nga një person i vetëm. Kjo kursen shpenzimet e personelit për ju.
Video raporte për televizion dhe internet

Një përvojë e pasur është rritur prej shumë vitesh si gazetare video. U prodhuan dhe u transmetuan qindra kontribute dhe reportazhe televizive. Si temat ashtu edhe lokacionet ishin shumë të ndryshme. Këto përfshinin lajmet dhe informacionet e fundit, ngjarjet kulturore dhe sportive, garat, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Përvoja jonë e pasur ju mundëson të hulumtoni të gjitha fushat e mundshme të temave për të prodhuar raporte televizive dhe raporte video.
Video incizim i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, ngjarjeve të diskutimit, etj.

Përdorimi i disa kamerave është gjithashtu i dobishëm për prodhimin e videove të raundeve të bisedimeve, intervistave, ngjarjeve të diskutimit, etj. Dy kamera ndonjëherë janë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person. Në çdo rast kërkohen më shumë se dy kamera kur bëhet fjalë për regjistrimin video të intervistave dhe bisedave me disa persona. Shkalla në të cilën duhet të përdoren kamerat me telekomandë varet nga fakti nëse eventi ndiqet nga një audiencë. Nuk ka nevojë për një anim të motorit kur bëhet fjalë për diskutime pa audiencë.
Redaktimi dhe redaktimi i materialit video dhe audio

Video regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, intervistave, etj. është e kuptueshme vetëm njëra anë e medaljes. Hapi tjetër pas regjistrimit të videos është prerja e videos ose redaktimi i videos. Pjesët audio ose kolonat zanore duhet të shikohen dhe rregullohen kur modifikohet materiali video. Një prodhim i plotë video përfshin krijimin dhe integrimin e logove, blurbimeve dhe, nëse është e nevojshme, imazhit shtesë, tekstit dhe materialit video. Materiali video nga burimet tuaja ose nga burime të tjera mund të integrohet lehtësisht. Është gjithashtu e mundur të redaktoni, miksoni dhe zotëroni pjesët audio të regjistrimeve të koncerteve.
Seri të vogla CD, DVD dhe disqe Blu-ray

Ne mund t'ju ofrojmë prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. Kur bëhet fjalë për arkivimin e audios, videove dhe të dhënave, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të qarta. Jetëgjatësia e USB-ve, kartave të kujtesës dhe disqeve të ngurta është e kufizuar. Disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve u mungojnë komponentët elektronikë. Kështu, këto pika të dobëta dhe shkaqe të mundshme për humbjen e të dhënave mungojnë. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë të shkëlqyera për shitjen, dhurimin dhe arkivimin e muzikës, videove ose skedarëve.

Nga rezultatet e mbi 2 dekadave të prodhimit të videove
Kaufland Logistik dhe Heim und Haus - raport televiziv mbi vizitën e Administratorit të Qarkut Götz Ulrich në kompanitë në distriktin Burgenland, duke përfshirë një intervistë me Ulrich.

Kompanitë në distriktin Burgenland: Administratori i qarkut Götz Ulrich ... »
Distrikti Burgenland në fokus: Olaf Scholz flet me të trajnuarit e MIBRAG për sfidat e tranzicionit të energjisë

Këndvështrimi i MIBRAG: Një bisedë me Dr. Kai Steinbach dhe Olaf Scholz ... »
Origjina, kuptimi, interpretimi: Nadja Laue dhe Volker Thurm deshifrojnë emrat e vendeve të atdheut tonë.

Nadja Laue dhe Volker Thurm zbulojnë origjinën, kuptimin dhe interpretimin e ... »
Përvjetori i 30-të i Festanger u festua në Zorbau - me një paradë mbresëlënëse, shoqëri pushkësh dhe vallëzime. Ne folëm me Martin Müller, kryetarin e Zorbauer Heimatverein 1991 eV.

Në Zorbau u festua përvjetori i Festanger - u mbush 30 vjeç. Dita ishte e ... »
Në shkollë - mendimi i një qytetari nga rrethi Burgenland

Në shkollë - Letra nga distrikti ... »
Raport televiziv mbi strategjinë e mediave sociale të qytetit të Weißenfels me fokus në Facebook, intervistë me Katharina Vokoun (zyra e shtypit e qytetit të Weißenfels)

Raport televiziv në lidhje me ndërveprimin midis qytetit të Weißenfels ...»
Ëndrra për violinë - lexim nga autori Andreas Friedrich - në bibliotekën e qytetit Hohenmölsen

Autori Andreas Friedrich lexon nga libri i tij ... »
Për të nesërmen tonë të re - mendimi i një banori të rrethit Burgenland

Për të nesërmen tonë të re - mendimi i një qytetari nga rrethi ... »Videoproduktion und Multimedia Freyburg pothuajse kudo në botë
日本 ¦ japanese ¦ japönsku
Српски ¦ serbian ¦ Серб
hrvatski ¦ croatian ¦ 克罗地亚语
فارسی فارسی ¦ persian farsia ¦ persisk farsia
gaeilge ¦ irish ¦ orang irlandia
deutsch ¦ german ¦ jerman
عربي ¦ arabic ¦ arabialainen
slovenský ¦ slovak ¦ sllovake
bahasa indonesia ¦ indonesian ¦ indonesiska
latviski ¦ latvian ¦ 拉脱维亚语
italiano ¦ italian ¦ italiensk
svenska ¦ swedish ¦ 瑞典
slovenščina ¦ slovenian ¦ esloveno
中国人 ¦ chinese ¦ kinų
norsk ¦ norwegian ¦ norveçli
suid afrikaans ¦ south african ¦ pietų afrikietis
한국인 ¦ korean ¦ կորեերեն
lietuvių ¦ lithuanian ¦ tiếng lithuania
қазақ ¦ kazakh ¦ カザフ語
nederlands ¦ dutch ¦ dutch
українська ¦ ukrainian ¦ ucranio
עִברִית ¦ hebrew ¦ եբրայերեն
lëtzebuergesch ¦ luxembourgish ¦ luxemburguês
беларускі ¦ belarusian ¦ bjeloruski
español ¦ spanish ¦ Шпански
română ¦ romanian ¦ rumænsk
Ελληνικά ¦ greek ¦ greek
malti ¦ maltese ¦ maltesesch
tiếng việt ¦ vietnamese ¦ viëtnamees
magyar ¦ hungarian ¦ венгерский язык
Монгол ¦ mongolian ¦ მონღოლური
bugarski ¦ bulgarian ¦ ბულგარული
македонски ¦ macedonian ¦ macedoński
বাংলা ¦ bengali ¦ bengāļu
suomalainen ¦ finnish ¦ fiński
հայերեն ¦ armenian ¦ armėnų
bosanski ¦ bosnian ¦ Босни
polski ¦ polish ¦ polandia
čeština ¦ czech ¦ čekų
français ¦ french ¦ francosko
eesti keel ¦ estonian ¦ estisk
türk ¦ turkish ¦ tork
हिन्दी ¦ hindi ¦ hindi
português ¦ portuguese ¦ portugis
english ¦ anglais ¦ inglise
íslenskur ¦ icelandic ¦ izlandi
shqiptare ¦ albanian ¦ albaniż
basa jawa ¦ javanese ¦ giavanese
azərbaycan ¦ azerbaijani ¦ azerbaijan
Русский ¦ russian ¦ russesch
ქართული ¦ georgian ¦ georgisk
dansk ¦ danish ¦ danimarka


Athbhreithniú ar an leathanach déanta ag Jack Duarte - 2024.04.18 - 04:00:53