Videoproduktion und Multimedia Freyburg

Videoproduktion und Multimedia Freyburg Снимање на видео концерт продуцент на имиџ филм Специјалист за постпродукција.


Почетна страница Нашите услуги Цените Од нашите референци Контакт

Videoproduktion und Multimedia Freyburg - професионално снимање на концерти, театарски претстави, настани, разговори по најдобра цена со врвен квалитет...
за објавување на Интернет, ТВ, на ДВД, BluRay...Високи стандарди со ограничена финансиска слобода?

Обично ова ја исклучува можноста. Videoproduktion und Multimedia Freyburg е исклучок од правилото. Камерите што ги користиме се најновата генерација од истиот тип со големи сензори за слика од 1 инчи. Извонреден квалитет на сликата се постигнува во тешки услови на осветлување. Со програмабилни моторизирани навали, камерите може да се контролираат од далечина, минимизирајќи ја работната сила и овозможувајќи заштеда на трошоци.


Меѓу другото, ги нудиме следните услуги

Синхроно снимање со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Продукцијата на видео со повеќе камери е главниот фокус на Videoproduktion und Multimedia Freyburg. Ние користиме камери од ист тип. Во основа, се снима најмалку 4K/UHD. Уредувањето на видеото се одвива на компјутери со високи перформанси. Videoproduktion und Multimedia Freyburg нуди можност за производство на видеа и во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео продукција на театарски претстави, концерти, читања и друго

Во видео снимањето на театарски претстави, концерти, читања и слично, секако се користат неколку камери. Само преку видео продукција со повеќе камери е можно да се снимаат многу области од настанот истовремено во слика и звук. Ние користиме камери кои се контролираат од далечина. Камерите се контролираат на различни начини од само една централна точка. На овој начин, едно лице може да управува со 5 или повеќе камери. Ова ви заштедува персонални трошоци.
Видео извештаи за телевизија и Интернет

Порасна богато искуство од многу години како видео новинар. Беа произведени и емитувани неколку стотици ТВ прилози, видео-прилози и прилози. Темите беа разновидни исто како и местата за кои се известуваше. Тие вклучуваат актуелни информации и вести, социјални настани, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет и многу повеќе. Нашето богато искуство е толку богато што можеме да произведуваме ТВ-прилози и видео извештаи за вас за секакви теми.
Видео продукција на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Во зависност од тоа што сака клиентот и како е ситуацијата на лице место, неколку камери се користат и за интервјуа, рунди разговори, настани за дискусија итн. Ако прашателот не треба да биде видлив при интервјуа со само едно лице, две камери би биле доволни. Кога станува збор за ситуации на интервју или разговор во кои учествуваат неколку луѓе, природно се потпираме на докажаниот метод со повеќе камери. Колку е неопходно да може далечинско да се контролираат камерите зависи од тоа дали се работи за настан со публика. Нема потреба од навалување на моторната тава кога станува збор за дискусии без публика.
Монтажа на видео и аудио материјал

Видео снимањето на настани, концерти, интервјуа и слично е секако само половина од битката. Продукцијата на видео не може да се заврши без уредување на видеото. Важен дел од уредувањето видео материјал е прилагодување и мешање на саундтракот или аудио траките. За време на монтажата, видеото се комплетира со логоа, замаглувања и, доколку е потребно, со друг видео, слика и текстуален материјал. Сечевме и видеа од нивни или материјали од други извори. Ако саундтракот на снимањето на концертот треба да се ремиксираат и мастерираат, можете соодветно да ги доставите.
ЦД, ДВД, Blu-ray диск - Производство од мали серии

Нашата палета на услуги вклучува и производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали серии. За разлика од другите медиуми за складирање, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите имаат непобедливи предности. Безбедноста на податоците на USB-стикови, мемориски картички и хард дискови не е загарантирана вечно. На Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а им недостасуваат електронски компоненти. Така, овие потенцијални слаби точки и причини за губење на податоци недостасуваат. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а за музика и видео затоа се првиот избор како сувенир, како подарок или за продажба.

Од нашите референци
ТВ репортажа за новата зграда за обука на Веслачкиот клуб Вајсенфелс во 1884 година. Краткиот филм ги прикажува различните фази на изградба и завршувањето на зградата.

Увид во новата зграда: Увид во новата зграда за обука ... »
Театар Наумбург, видео снимање на претставата - Нора или куќа за кукли -

Видео продукција на претставата -Нора од еин ...»
Прес-конференција SSC ​​SSC Saale-Sport-Club Weissenfels Review Insights Outlook Дел 2

Прес-конференцијата на SSC ​​Saale-Sport-Club Weissenfels ги ... »
Администрација во старечки дом - писмото од жител - гласот на граѓаните на Бургенландкрајс

Администрација во домот за стари лица - гласот на ... »
Ние не сме лабораториски стаорци - гласот на граѓаните на Бургенландкрајс

Ние не сме лабораториски стаорци - Поднесување со ... »
Reese & Ërnst ве покануваат: Потопете се во темниот свет на Rössuln и искусете ја промената.

Reese & Ërnst го претставија: The Changeling of Rössuln - ... »
Ракометен успех во Оберлигата: ТВ репортажа за натпреварот на РК Бургенланд против ХСВ Аполда 90 Репортажа за ракометниот успех на ХК Бургенланд на натпреварот во Оберлигата против ХСВ Аполда 90. Штефен Баумгарт, главниот тренер на РК Бургенланд, ја дава својата оценка во интервјуто надвор на играта.

Бургенланд се бори за победа: ТВ репортажа за ... »
ТВ репортажа за успехот на 4-та спортска вечер на Вајсенфелс во кошаркарскиот клуб МБЦ - Мителдојчер во градското собрание на Вајсенфелс, интервју со тренери и играчи на МБЦ

ТВ репортажа за 4-та спортска вечер на Вајсенфелс во ... »
Фокус на безбедноста на децата: KiTa Knirpsenland во Вајсенфелс се потпира на елеци со висока видливост за најмалите.

Превенција во патниот сообраќај: Децата KiTa во ... »
Corona hits medley - Yann Song King - Граѓанскиот глас на Бургенландкрајс

Корона погоди мешано - Јан Сонг Кинг - Граѓанин во ... »Videoproduktion und Multimedia Freyburg ширум светот
Српски · serbian · serbian
hrvatski · croatian · người croatia
tiếng việt · vietnamese · vijetnamski
中国人 · chinese · סִינִית
shqiptare · albanian · албанский
slovenský · slovak · slovaque
malti · maltese · мальталық
suid afrikaans · south african · güney afrikalı
gaeilge · irish · 爱尔兰语
日本 · japanese · japonés
македонски · macedonian · macedónsky
čeština · czech · čehu
suomalainen · finnish · finn
lëtzebuergesch · luxembourgish · Λουξεμβουργιανό
Ελληνικά · greek · grčki
português · portuguese · পর্তুগীজ
deutsch · german · آلمانی
bahasa indonesia · indonesian · indonezyjski
türk · turkish · турк
français · french · французька
فارسی فارسی · persian farsia · persialainen farsia
lietuvių · lithuanian · litháískur
eesti keel · estonian · estonă
беларускі · belarusian · belarus
español · spanish · spanjisht
nederlands · dutch · holandeze
հայերեն · armenian · ерменски
dansk · danish · danska
қазақ · kazakh · kasachesch
বাংলা · bengali · bengali
Монгол · mongolian · mongolski
svenska · swedish · svedese
polski · polish · полски
Русский · russian · rúisis
українська · ukrainian · ukrainlane
italiano · italian · इतालवी
norsk · norwegian · Νορβηγός
عربي · arabic · arapski
עִברִית · hebrew · Еврей
magyar · hungarian · мађарски
english · anglais · tiếng anh
bosanski · bosnian · Босни
हिन्दी · hindi · হিন্দি
basa jawa · javanese · яванський
íslenskur · icelandic · islandia
azərbaycan · azerbaijani · asarbaiseáinis
ქართული · georgian · georgian
한국인 · korean · koreanisch
bugarski · bulgarian · bulharčina
slovenščina · slovenian · словенский
română · romanian · romanialainen
latviski · latvian · لاتفيا


Memperbarui Rodrigo Ashraf - 2024.06.17 - 12:57:24