Videoproduktion und Multimedia Freyburg

Videoproduktion und Multimedia Freyburg музички спотови Театарско видео снимање Специјалист за постпродукција.


Добредојдовте Нашиот асортиман на понуди Цените Претходни проекти Контакт

Videoproduktion und Multimedia Freyburg - професионално снимање на настани, конференции, концерти, дискусии, театарски претстави по најдобра цена со врвен квалитет...
... да ги објавите на ТВ, веб, на BluRay, ДВД.Мали финансиски средства, но големи побарувања?

Обично едното не може да се помири со другото. Сепак, Videoproduktion und Multimedia Freyburg е исклучок од правилото. Користиме камери од најновата генерација со големи сензори за слика од 1 инчи од ист тип. Оптималниот квалитет на сликата е загарантиран дури и при предизвикувачки услови на осветлување. Програмабилните моторизирани навалувања овозможуваат далечинско управување на камерите, а со тоа ја намалува потребата од персонал, што резултира со заштеда на трошоците.


Нашиот асортиман на услуги

Паралелно снимање видео со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Videoproduktion und Multimedia Freyburg ви нуди снимање и продукција на видео со повеќе камери. За вакви продукции користиме камери од ист тип. Камерите од ист тип обезбедуваат идентичен квалитет на сликата за секоја слика или поставка на камерата. Видео материјалот се сече на компјутери со високи перформанси. Како еден од ретките производители на видео, Videoproduktion und Multimedia Freyburg може да произведува видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на театарски претстави, концерти, читања ...

Видеоснимањето на театарски претстави, концерти, читања и слично секако се прави со неколку камери. Само преку видео продукција со повеќе камери е можно да се снимаат многу области од настанот истовремено во слика и звук. Се потпираме на модерни камери кои се управуваат од далечина. Од централна точка, камерманот има сè на повидок и може да ги усогласи камерите на различни начини. Потребно е само едно лице да ги контролира сите камери. Не се потребни дополнителни сниматели.
ТВ и видео извештаи за радио и интернет стриминг

Низ долгогодишната активност, имаме и богато искуство во оваа област. Ова резултираше со неколку стотици ТВ прилози и видео-прилози. Оваа активност доведе до широк спектар на места за широк спектар на теми. Тие вклучуваат актуелни вести и информации, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет, социјални настани и многу повеќе. Нашето богато искуство ви овозможува да ги истражите сите можни теми за да произведувате ТВ-прилози и видео извештаи.
Видео продукција на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Исто така користиме повеќе камери за снимање интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн. Ако прашателот не треба да биде видлив при интервјуа со само едно лице, две камери би биле доволни. Ако интервјуто или разговорот со неколку луѓе треба да се снима на видео, употребата на повеќе од 2 камери е од суштинско значење. Колку е неопходно да може далечинско да се контролираат камерите зависи од тоа дали се работи за настан со публика. Потребното време може да се намали ако видео снимките се разговори и интервјуа без публика.
Монтажа и монтажа на видео и аудио материјал

Се разбира, не е доволно само снимање концерти, настани, интервјуа и дискусии итн. По снимањето видео, уредувањето на видеото е логичен следен чекор во производството на видео. Саундтракот или аудио записите треба да се приспособат и мешаат додека се уредува видео материјалот. Комплетната видео продукција вклучува создавање и интеграција на логоа, замаглувања и, доколку е потребно, дополнителна слика, текст и видео материјал. Доколку сакате да се интегрира видео материјал од вас или од други извори, добредојдени сте да го поднесете ова. Аудио записите од концертните снимки исто така може да се ремиксираат и ремастерираат.
ЦД, ДВД, Blu-ray диск - Производство од мали серии

Дали ви требаат ЦД-а, ДВД-а или Blu-ray-дискови во мали количини? Videoproduktion und Multimedia Freyburg е вашиот партнер. За разлика од другите медиуми за складирање, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите имаат непобедливи предности. Рок на употреба на USB-стикови, мемориски картички и хард дискови е ограничен. Бидејќи Blu-ray-дисковите, ДВД-а и ЦД-а не содржат електронски компоненти, оваа потенцијална ранливост и причина за губење на податоци е отсутна. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се најдобриот избор за продажба, подарување или архивирање музика и видеа како спомен.

резултати од нашата работа
Пожарната санитација како посебна позадина: Stadtwerke Weißenfels претставува нов календар, дизајниран од ученици од Гимназијата Гете и подарува чек од 500 евра.

Нов календар од Stadtwerke Weißenfels: Учениците од ... »
ТВ-извештај: Како Архе Небра го промовира разбирањето на римската култура и воената историја преку својата едукативна работа

Откријте ја историјата на римската војска: Ден на ...»
ТВ репортажа за ракометниот натпревар во женска Оберлига помеѓу ХК Бургенланд и РК Родертал II, вклучително и интервју со тренерот Штефен Баумгарт

Ракометна Оберлига: HC Burgenland и HC Rödertal II испорача ... »
Мора да паднеме многу подлабоко! – Мислење на граѓанин од областа Бургенланд.

Мора да паднеме многу подлабоко! – Мислење на ... »
Возбудлива ракометна вечер во Оберлигата: ТВ репортажа за ХК Бургенланд против ХСВ Аполда 90 Прилог за возбудливата ракометна игра во Оберлигата на РК Бургенланд против ХСВ Аполда 90. Интервјуто со Штефен Баумгарт, главниот тренер на ХС Бургенланд, дава увид во играта.

Возбудлив дуел во Оберлигата: ТВ-прилог за ХК ... »
Администрација во старечки дом - размислувања на граѓанин - гласот на граѓаните Бургенландкрајс

Администрација во домот за стари лица - Жител на ... »
Интервју со Саше Криг за важноста на ракометниот фестивал за годишнината и 25-годишнината на РК Бургенланд за ракометот во регионот и иднината на клубот.

Репортажа за ракометниот фестивал кој слави 95 ... »
Хоенмолсен одекнува: интерлудиуми на органи во интервју со Ен-Хелена Шлутер

Помеѓу звукот и историјата: Ен-Хелена Шлутер свири ...»
Инсталација на оџак во куќата на Френк Макрод во областа Бургенланд: Kaminmarkt Weißenfels UG гарантира професионална имплементација и го поддржува правилното палење на оџакот со проверка на содржината на влага во дрвото.

Френк Макрод би сакал да има поставено камин во ... »
Агентот за недвижности - мислење на граѓанин од областа Бургенланд.

Агентот за недвижности - Писмото од жител - ...»
Посета на романескната црква во Флеминген: Пастор Ханс-Мартин Илсе води низ црквата

Флеминген: скапоцен камен на романескната ... »
Загрозени, измачени, трауматизирани - Мисли на граѓанин - Гласот на граѓаните на областа Бургенланд

Загрозени, измачени, трауматизирани - мислење на ... »Videoproduktion und Multimedia Freyburg во други земји
lëtzebuergesch ▪ luxembourgish ▪ luxemburgilainen
dansk ▪ danish ▪ дацкая
فارسی فارسی ▪ persian farsia ▪ Персиска фарсија
svenska ▪ swedish ▪ rootsi keel
עִברִית ▪ hebrew ▪ hébreu
हिन्दी ▪ hindi ▪ hindi
中国人 ▪ chinese ▪ кітайскі
português ▪ portuguese ▪ португалски
slovenský ▪ slovak ▪ словак
한국인 ▪ korean ▪ الكورية
norsk ▪ norwegian ▪ norveški
magyar ▪ hungarian ▪ المجرية
Ελληνικά ▪ greek ▪ 希腊语
čeština ▪ czech ▪ tiếng séc
français ▪ french ▪ французскі
македонски ▪ macedonian ▪ makedonski
bosanski ▪ bosnian ▪ bosnisk
latviski ▪ latvian ▪ lotyšský
polski ▪ polish ▪ pools
suomalainen ▪ finnish ▪ finska
malti ▪ maltese ▪ maltesisk
বাংলা ▪ bengali ▪ benggala
türk ▪ turkish ▪ tyrkisk
عربي ▪ arabic ▪ არაბული
lietuvių ▪ lithuanian ▪ Λιθουανικά
қазақ ▪ kazakh ▪ Казахстански
nederlands ▪ dutch ▪ ჰოლანდიური
español ▪ spanish ▪ spaans
slovenščina ▪ slovenian ▪ slovinský
hrvatski ▪ croatian ▪ hrvatski
bahasa indonesia ▪ indonesian ▪ indoneżjan
Српски ▪ serbian ▪ serbe
eesti keel ▪ estonian ▪ estonio
română ▪ romanian ▪ румын
basa jawa ▪ javanese ▪ 爪哇语
íslenskur ▪ icelandic ▪ ისლანდიური
日本 ▪ japanese ▪ japonský
english ▪ anglais ▪ englisch
Русский ▪ russian ▪ vene keel
հայերեն ▪ armenian ▪ armėnų
українська ▪ ukrainian ▪ ukrainsk
ქართული ▪ georgian ▪ georgiano
italiano ▪ italian ▪ italienesch
Монгол ▪ mongolian ▪ mongolialainen
deutsch ▪ german ▪ tysk
shqiptare ▪ albanian ▪ albanês
bugarski ▪ bulgarian ▪ болгар
suid afrikaans ▪ south african ▪ suður afrískur
tiếng việt ▪ vietnamese ▪ вијетнамски
gaeilge ▪ irish ▪ आयरिश
беларускі ▪ belarusian ▪ wit-russies
azərbaycan ▪ azerbaijani ▪ azerbaidjan


Revízia tejto stránky od Rajesh Arias - 2023.10.02 - 04:18:19